NIWA-ahol közös szenvedélyünk a KERT!

Kérdése van? Hívjon minket! +36706264150

Magaságyás telepítés helyesen

Fontos tanácsok a megfelelő alapokhoz!

 

Annak érdekében, hogy magaságyásunk évek múlva is jó állapotban szolgáljon minket és növényeinket, valamint sokáig szép és dekoratív maradjon, az egyik legfontosabb tennivalónk a megfelelő vízelvezető réteg kialakítása, amire az ágyást helyezzük. 

 

Mit is jelent ez pontosan? Egy olyan keretet kell a talajban kialakítanunk, amire a magaságyás elhelyezhető, így az sosem fog vízben állni és idő előtt elkorhadni. 

magasagyas-helyes-vizelvezeto-alap

 

vizelvezeto-sav-asas-magasagyashoz

1. lépés-mérés és ásás

    Mérjük le magaságyásunk hosszát és szélességét, majd a talajon ássunk ki egy keretet ezeknek a méreteknek megfelelően a következők szerint:

    A talajban lévő keret szélessége legyen 10 cm (ennek a sávnak a közepére kerül a magaságyás), míg a mélysége attól függően, hogy térkövet használunk vagy murvát, 6-20 cm (egy ásonyomnyi). Ha térkővel töltjük majd ki a keretet akkor a térkő magassága (a mi esetünkben 6 cm), ha murvával töltjük fel, akkor 15-20 cm legyen az árok mélysége.


     

     

    2. lépés-az árok feltöltése

     

    A kiásott árkot vagy térkővel, téglával vagy murvával szükséges feltölteni a megfelelő vízelvezetés biztosítása érdekében. Térkő és tégla használata esetén fontos a vízszint mérés, hogy a magaságyás egyenesen álljon.

     

    Murva használata esetén a 4 sarkot egy-egy téglával vagy térkővel kell kitölteni, vízszintben, hogy a magaságyás azokon álljon stabil lábon, egyenesen. Mi jelen esetben építkezésből kimaradt térköveket hasznosítottunk újra, ami tökéletes és egyben környezetbarát megoldás is!

      terko-alap-magasagyashoz

       

       

      kész magaságyás alap

        3. lépés-A térkő stabilizálása

         

        Amennyiben térkövet használtunk, úgy az elhelyezés után már csak be kell temetnünk fölldel a térkövek mindkét oldalát, hogy stabilizáljuk azokat. Érdemes földet söpörni a térkövek tetjére is, hogy a köztük lévő rések is ki legyenek töltve.


         

         

        4. lépés-

        Rágcsálóháló elhelyezése magaságyás alá

         

        Az utolsó fontos lépés a magaságyás elhelyezése előtt a fém rágcsálóháló elhelyezése, amit szintén méretre tudunk vágni. Ne induljunk ki abból, hogy ahol eddig nem volt mezei egér, mezei pocok vagy patkány ott nem is lesz, hiszen a magaságyások kényelmes, meleg bensője tökéletes otthont biztosít a leleményes rágcsálók számára, ha egyszer erre rájönnek!

         

        Előzzük meg a károkat és védjük meg növényeinket a földre helyezett rágcsálók elleni hálóval, melyet még rögzítenünk sem szükséges, hiszen az ágyás szélei lenyomják azt. Kizárólag a megfelelő szemsűrűségű fémháló a megfelelő, a műanyag hálókat a kártevők könnyűszerrel átrágják, a túl nagy szemméreten pedig át tudnak bújni.

         

         

           

           

          Rágcsálóháló elhelyezése magaságyás alá

           

          kész magaságyás rágcsálók elleni hálóval

            Elkészültünk! Jöhet a NIWA magaságyás!

             

            Tökéletes munkát végeztünk és már nincs is más hátra, mint a gyönyörű, kész NIWA magaságyásunkat elhelyezni a vízelvezető alapra! Helyezzük el belül a felületszivárgó lemezt, töltsük fel és már indulhat is a termelés, télen-nyáron!

            Magaságyások 16 féle méretben!